20 Nisan 2009 Pazartesi

Sen sadece çizginde yürüyorsun..

Hersey belli aslında
Yasadığın,yaşayacakların..
Kader çizgimizi çizmiş
Bize sadece üzerinde yürümek kalıyor..

İlk defa spora gitmeye başlıyorsun,ileride uzun süre hareketten uzak olacağını bilmiş gibi.4-5 ay sonra oluşan güzel vücut ölçün,hayatına giren noktacıkla beraber hızlı bir şekilde büyüyor da büyüyor..

Sen sadece çizginde yürüyorsun..

Ya da bir güç geliyor.Farklı bir şey bu,senin içinden gelen bi güç.
Doğumdan sonra önce ailenin yanına taşınıyorsun.Baba ocağına kucağında bir bebekle girmenin sevinci,babana da o güç gelmiş..anında 3 kat yukarı demir beşiği taşıyıveriyor.Şimdi olsa yerinden oynatamayız..

Ve Sen sadece çizginde yürüyorsun..

Bir enerji ile hareket ediyorsun.Düşünüyorum da 11 aydır geceleri deliksiz bir uyku uyumamışım,her akşam en az 2 kez kalk.Bakıyorum ertesi gün erkenden ayaktayım,yorgunluk yok..o enerji ise içimde..

Ve Sen sadece çizginde yürüyorsun..

Dışarıdaki hayatta senin yoluna ayak uyduruyor..Sevdiğinle güzel bir seyahat hayali,bütün işlemler yapıldı,para ödendi,yolculuk tarihini beklerken.. Tam hamileliğini öğrendiğin anda , turun iptal edildiğini haber veriyorlar sana..Sanki hiç bir planımız yokmuş gibi,yeniliğe ayak uyduruveriyoruz..

Ve Sen sadece çizginde yürüyorsun..

Derler ya bebek,bereketiyle gelir diye..Doğumun olacağı gün,sancılarına destek olması için eşinin yanında olmasını istiyorsun. O ise telefonlara bile bakamayacak yoğunlukta.Randevu defteri dolup taşıyor o gün için.Neredeyse son dakika geliyor yanıma.Ve kulağıma fısıldıyor ’bugün bebeğimiz için çok para kazandım’…

Ve Sen sadece çizginde yürüyorsun..

Hiç yorum yok: